2020 Yilinda Tekrardan Warrock
The following warnings occurred:
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/warrocktr/public_html/forum/global.php:1) - Line: 1551 - File: inc/functions.php PHP 5.4.45 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1551 header
/inc/class_session.php 360 my_setcookie
/inc/class_session.php 98 session->load_guest
/global.php 57 session->init
/showthread.php 21 require_once
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/warrocktr/public_html/forum/global.php:1) - Line: 1551 - File: inc/functions.php PHP 5.4.45 (Linux)
File Line Function
/inc/class_session.php 365 my_setcookie
/inc/class_session.php 98 session->load_guest
File Line Function
/inc/class_session.php 106 my_setcookie
File Line Function
/inc/functions.php 1612 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 54 my_set_array_cookie
/showthread.php 456 mark_thread_read
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/warrocktr/public_html/forum/global.php:1) - Line: 352 - File: inc/plugins/google_seo/redirect.php PHP 5.4.45 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/google_seo/redirect.php 352 header
[PHP]   google_seo_redirect_header
/inc/class_plugins.php 141 call_user_func_array
/inc/functions_post.php 601 pluginSystem->run_hooks_by_ref
/showthread.php 823 build_postbit

sol_reklam_link
sag_reklam_link

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Konudaki Cevap Sayısı
16
Konuyu Açan Kişi
Turgay Emek
Görüntülenme Sayısı
5723

Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paylaş
Turgay Emek
qstrgy07
Elite

Profil Bilgileri
Adı: Turgay

Katılma Tarihi: Oct 2009

Rep Puanı: 636

Warrock Bilgileri
Nick: wtrtrgy07

K/D: 2,58

LwL: 17

Clan: NBK

8. Slot Silahım :
gold_m60
Favori Silah :
xm8
Gold Premium
Medic
M60
CQC
Herkese iyi gunler arkadaslar.

Malum Corona yuzunden hayat felc oldu. Bilenler vardir, 5 yildir Ekvador'da yasiyorum. Burada 3 haftadir sokaga cikma yasagi oldugundan dolayi Warrock'u tekrardan indirdim. Yanilmiyorsan en son 2013'de falan oynamistim. Belki sonrasinda tek tuk girmisimdir.

Oyuna tekrar baslama niyeti olanlar icin kisa bir inceleme yapmak istiyorum. Incelemeyi okumak istemeyenler icin kisa bir ozet gecmek gerekirse :

Oyun cok iyi durumda. Eskisinden cok daha iyi. Tekrardan oynaminizi oneririm.

1 ) Oyunda Hack varmi ? Yok veya neredeyse yok

Ben 1 haftadir falan oynuyorum, oyunda daha hack gormedim. Herkes birbirine hack diyor ama ben daha oyle ciddi bir hack gormedim. Ucanlar, sinirsiz mermiler gibi hackleri hic gormedim. Belki cok profesyonel olarak yapanlar vardir fakat rahatsiz eden bir sey gormedim.

2) Lag varmi ? Internet lagi cok cok az.

Eskiye gore lag neredeyse yok. Eskiden millet yumrukla ates ederdi, teleport olurdu hatta oldukten sonra 3 kisiyi oldururdu. Ben daha boyle bir sey gormedim. Malum dunya capinda internet hizlari yukseldi ve oyuna pozitif olarak yansimis. En fazla oldukten sonra olebilirsiniz ama oradaki gecikme cok anlik.

3) Turk oyuncu varmi ? Genel oyuncu sayisina gore oran yuksek.

Artik sadece Global isminde bir server var. Bu sebeple amerikali, avrupali hatta benim gibi guney amerikalida ayni serverda oynuyor. Server yogunlu eskiye gore dusuk. Hele Turkiye saati ile 01:00 - 07:00 arasi cok dusuk toplam 10 adet oda oluyor ( tam benim aksam 6-7 arasina denk geliyor ne yazikki =)

Gordugum kadariyla cogunluk Turk. Ispanyol veya ispanyolca konusan cok insan var. Amerikalida var. Alman neredeyse yok. Fransiz da pek gormedim. Kolombiya, Sili ve Arjantinden ilginc sekilde oyuncular var.

4) Hala Free 2 Play mi yoksa illa premium zorunlu mu ?

Oyuna yeni baslayana 8th 15 gunluk acik geliyor. 8th Mp7a1 , M4a1 , Rpg7 ve Psg hediye ediliyor ( 15 gunluk ) Ayrica level aldikca 5th slot falanda hediye oluyor. Ayni zamanda oyun icinde cok fazla hediye zamazingolar geliyor. Benim suan Dual Ak47 ve Scar ( bi caciga yaramiyor ) omur boyu var. Bilmem ne kutusundan hediye geldi. Zaten 15 gunluk, bazen 30 gunluk bazen omur boyu falan cok silah hediye ediliyor. Premium ihtiyaci eskiye gore daha az. Ayrica K1, Mp7a1 gibi iyi silahlari almak icin premium ihtiyaci yok. Eskiden mp7a1 premium silahi ile. 1 level iken benim 3th ve 8th slotta mp7a1 vardi. Ben 13 level olunca falan gold premium aldim. Famas premium silahi ama arada hediye ediliyor. Ayrica bir paket aldim, hem premium geldi hemde 8th famas ve bir kac silah daha.

Sadece artik sapka, kostum ve elviden gibi avantaj saglayan itemler var. ( sapka headshot oranini azaltiyo, elviden isabet yuzdesini artiriyor gibi. Bende sadece elviden var oda beles geliyor hep ama bunun oyuna ne kadar etki ettigi yonunde yeterli bir tecrubem yok ama premiumsuz oynamak eskiye gore daha kolay.

5) Eski bilgisayarim var, oyunu kaldirir mi ? Muhtemelen kaldirir ama zorlanirsin.

Benim laptopum Acer i5-6200 2.30 GHz - 8gb Ram ve GeForce 940M ekran kartim var. 4 yillik bir laptop. Is amacli bir laptop. Kasiyormu ? Pek kasmiyor ama fps dusuk. Bilgisayari temizlemek ve adam etmek icin epey ugrastim. Tek basimaysam 140 fps aliyorum ama ates edilince etrafda adam varken 50-60 fps aliyorum. Bu kadar dusuk fps Warrock gibi bir oyun icin cok yetersiz kaliyor. Eskisi gibi camp yapilarak oynanilmiyor. Goz acip kapanana kadar rakip yaniniza geliyor.

Oyunu oynamaya devam edenler kitle gordugum kadariyla yillardir oynayan insanlar. Yeni baslayan oyuncu cok az. Bu sebeple oynayanlarin bilgisayarlarida genel olarak kuvvetli. Iddiali oyuncu orani genel oyuncu sayisina gore gayet yuksek. Daha Cqc'de +20 kill yapamadim mesela. Eskiden odalar bu kadar zorlu olmazdi. Artik her oda ( ozellikle 8x8 cqc odalari ) clan odasi gibi.

Peki oyunda hosuma gitmeyen veya kotu yanlari yokmu ? Var

1) Bunnyhop yapmak zorundasiniz.

Eskiden sahip oldugum oyun tarzi gunumuzde ise yaramiyor. Base Camp tamamen iflas etmis; bunnyhop dedikleri zamazingo yuzunden. Eskiden duyuyordum ama ne oldugunu bilmiyordum bu bunnyhop'un. 1 haftadir bunu adam gibi ogrenmeye calisiyorum. Bunnyhop'u adam gibi yapamiyorsaniz kaliteli oyun oynamaniz epey problemli oluyor cunku rakip 1 saniyede neredeyse 30 metre ilerliyor. Bu sebeple basecamp yapmak artik olanaksiz. Adam aninda yaniniza geliyor. Eskisi gibi oyun yavas degil. Ayrica Flash'larin suresi azalmis. Buda base camp yapmayi zorlastiriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=mBMaNUdryDs
https://www.youtube.com/watch?v=XfJ0HKx23Aw Bu eleman cok guzel anlatiyor ama inglizce.

2) Overclook ( OVC )

Bu OVC olayinida eskiden az biraz duyuyordum fakat etkisini bilmiyordum. Artik millet birbirine hack demek yerine OVC diyor. Gordugum kadariyla artik ban sebebi. Ne kadar OVC yapan var bilmiyorum ve hatta anlamiyorumda cunku hizli bir bilgisayarim yok. Bilmeyenler icin, OVC ile 1 saniyede attiginiz mermiler hizlaniyor. Hatta dusuk fps'ye sahip olanlar daza az mermi atarken, yuksek fps'liler daha cok mermi atiyormus. Bunuda yeni ogrendim. Cok kez basima geldi boyle 5-6 mermi ile direk olmek. Meger ben 5-6 mermi atabilirken adam coktan daha fazlasini atiyormus.

3) Bilgisayar performansi

Bu OVC'nin bir alt sekmesi. Dusuk FPS tamemen dez avantaj. Yukarida yazdiklarimin aynisi gecerli.

https://www.youtube.com/watch?v=58ZjCyc74TA&t=363s Burada en iyi fps almanin yolu aciklanmis ( oyun ici ayarlar ile - benim bu eski laptopumda az da olsa ise yaradi )

4) Adamlar isinlaniyor mu ?? Evet ama alismak lazim.

Bunu millet lag zannediyor ama degil aslinda. Takla + ziplama ile yillardir hizlica yer degistiriyorduk. Bu haraket gelisen bilgisayarlar ile ve kaliteli internet ile o kadar hizliki ( heleki bunnyhop la adam geliyorsa ) adam isinlaniyor gibi gozukuyor. Bunun bir cozumu yok, zaten Warrock'i diger oyunlardan ayiran sey bu dinamizmi. Bu sebeple artik koselere ve duvar diplerine hic pusmuyorum cunku aninda oluyorum. Zaten Fps dusuk oldugu icin hic sansim olmuyor.

5) Adam gelmeden mermisi geliyor mu ? Internetin kotu ise evet.

Yanlis hatirlamiyorsam eskiden oyun peer to peer sistemindeydi fakat artik peer to server. Yani sizin gonderdiginiz bilgi once servera gidiyor ve oradan diger oyunculara gidiyor. Interneti yavas olan birisi bu bilgileri gec aliyor. Oyuncunun A noktasindan B noktasina gitmesi icin gereken veri ile X oyuncusu Y oyuncusunu olduru verisi arasinda cok buyuk fark var. Bu sebeple Rush yapan oyuncunun interneti iyi ise vs rakibinin interneti yavas ( veri aktarma hizi ) ilginc bir sey olur. A oyuncusu koseyi donup ilk mermiyi attiginda B oyuncusunun ekraninda rakip daha gozukmuyor bile. Ben genelde rakibi gordugum anda genelde oluyorum. Bunun sebebi Ekvador ile oyun serveri arasinda mesafe farki. Avrupa icindeki oyuncularda bu daha az hissedilyor ama benim gibi Amerika kitasindaki oyuncularda bu problem daha ciddi. Avrupalilar servera yakin oldugundan bilgiyi serverdan daha cabuk aliyor. Halbuki bizim icin okyanusu asma suresi falanda var. 0.1 saniyelik bir avantaj bazen adami oldurmek icin yeterli oluyor.

Bu sebeple internet hiziniza gore oyun tarzinizi gozden gecirmenizi oneririm. Benim eski bildiklerimin yarisi neredeyse artik ise yaramiyor. 50Mbps fiber internete sahip olmama ragmen ...

https://www.youtube.com/watch?v=aMUYRxs9YFQ Burada konu cok guzel anlatilmis.

Sonuc :

Ozetlemek gerekirse, bence sans vermeye deger. Karantina biter, hayat normale donunce oynarmiyim ? bilemiyorum, eve genelde 10 bucukta falan geliyorum ama bana kalirsa eskisine gore daha iyi. Girdigim her odada oynuyorum. Burada lag var diye hic cikmadim acikcasi.

Ayrica ilk nickim gstrgy07 ile oynuyorum.

Herkese selamlar ve kendinize iyi bakin.
(Bu Mesaj 04-09-2020 10:10 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Turgay Emek.)
04-07-2020 04:06 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Sentinus
Bilgisayar Teknisyeni
*

Profil Bilgileri
Adı: Berk

Katılma Tarihi: Apr 2010

Rep Puanı: 16

Warrock Bilgileri
Nick: -

K/D: 1.56

LwL: 104

Clan:

8. Slot Silahım :
gold_m60
Favori Silah :
famas
Gold Premium
Sniper
FAMAS
CQC
RE: 2020 Yilindaki Warrock ile ilgili Fikirlerim
Bende 20 gün oluyor eski charımla oynuyorum hala xThyphoneXe oyundaki nickim.

Oyun şuan da OVC çok bilgisayarı kuvvetli olanda
04-07-2020 01:38 PM
WarMASTER
BiohazarD
*

Profil Bilgileri
Adı: Muhammed

Katılma Tarihi: Jun 2010

Rep Puanı: 25

Warrock Bilgileri
Nick: Vanessa Helsing

K/D: 2,20

LwL: 69

Clan: ANT

8. Slot Silahım :

Favori Silah :
famas
Gold Premium
Assault
FAMAS
CQC
RE: 2020 Yilinda Tekrardan Warrock
Kuralım ANT yi Turgay Smile

[Resim: balksz1kb.jpg]

ANATOLIAN TIGER
04-13-2020 07:45 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Turgay Emek
qstrgy07
Elite

Profil Bilgileri
Adı: Turgay

Katılma Tarihi: Oct 2009

Rep Puanı: 636

Warrock Bilgileri
Nick: wtrtrgy07

K/D: 2,58

LwL: 17

Clan: NBK

8. Slot Silahım :
gold_m60
Favori Silah :
xm8
Gold Premium
Medic
M60
CQC
(04-13-2020 07:45 PM)WarMASTER Yazılan:  Kuralım ANT yi Turgay Smile

karantinadan sonra oyuna girecek zamanim olmaz ama bence oyun oynanacak kivamda. zaten cok eskilerden bir iki kiside gordum oyunda. bence zamani

Beni tanıyormusun ?? Hiç zannetmiyorum =) --->> Tıkla << ---

[Resim: wtrtrgy07.gif]

04-14-2020 06:53 AM
Lcaruss
Er
*

Profil Bilgileri
Adı: Fatih Ertürk

Katılma Tarihi: Apr 2020

Rep Puanı: 0

Warrock Bilgileri
Nick: Lcaruss

K/D: xx

LwL: xx

Clan:

8. Slot Silahım :

Favori Silah :

Medic

CQC
Haydii sizin burada ne işiniz var Big Grin @warmaster @turgay emek Smile)) DOST

I love WarrockTR
04-16-2020 02:15 PM
nihocan
Yüzbaşı
*

Profil Bilgileri
Adı:

Katılma Tarihi: Nov 2009

Rep Puanı: 283

Warrock Bilgileri
Nick: nih0can

K/D: -

LwL: 16

Clan:

8. Slot Silahım :

Favori Silah :
Free 2 Play
Sniper
Yok
CQC
Dün facebooktan gördüm Ekvator muhabbetini bugün de konuyu gördüm kısmete Smile

[Resim: gif178.gif]
04-16-2020 02:15 PM
WarMASTER
BiohazarD
*

Profil Bilgileri

Warrock Bilgileri

8. Slot Silahım :

Favori Silah :
famas
Gold Premium
Assault
FAMAS
CQC
(04-16-2020 02:15 PM)Lcaruss Yazılan:  Haydii sizin burada ne işiniz var Big Grin @warmaster @turgay emek Smile)) DOST

Vay kimler burada Smile Fatih gel takılalım kuralım ANT yi Smile kardeşim ve ben 2pc hazır charlar da hazır. Turgay da burada.
Discorda gelirsiniz
https://discord.gg/evmqqf

ANATOLIAN TIGER
(Bu Mesaj 04-16-2020 06:50 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : WarMASTER.)
04-16-2020 06:49 PM
Lcaruss
Er
*

Profil Bilgileri
Adı: Fatih Ertürk

Katılma Tarihi: Apr 2020

Rep Puanı: 0

Warrock Bilgileri
Nick: Lcaruss

K/D: xx

LwL: xx

Clan:

8. Slot Silahım :

Favori Silah :

Medic

CQC
(04-16-2020 06:49 PM)WarMASTER Yazılan:  
(04-16-2020 02:15 PM)Lcaruss Yazılan:  Haydii sizin burada ne işiniz var Big Grin @warmaster @turgay emek Smile)) DOST

Vay kimler burada Smile Fatih gel takılalım kuralım ANT yi Smile kardeşim ve ben 2pc hazır charlar da hazır. Turgay da burada.
Discorda gelirsiniz
https://discord.gg/evmqqf

Kanka çok kötü olmuş oyun bence kaç sene sonra bi gördüm de bence oynanmaz artık

I love WarrockTR
04-17-2020 07:17 PM
WarMASTER
BiohazarD
*

Profil Bilgileri

Warrock Bilgileri

8. Slot Silahım :

Favori Silah :
famas
Gold Premium
Assault
FAMAS
CQC
lag ovc bug hala var malesef Smile

ANATOLIAN TIGER
04-17-2020 10:50 PM
NyAnKieS
Windows/System32
*

Profil Bilgileri
Adı: Günay

Katılma Tarihi: Mar 2010

Rep Puanı: 149

Warrock Bilgileri
Nick: BuyukBaba

K/D: 1.14

LwL: 28

Clan: RP

8. Slot Silahım :
gold_m60
Favori Silah :
aw50f
Gold Premium
Sniper
FAMAS
CQC
Herkese İyi Akşamlar Arkadaşlar,

Tesadüfe bak, bende yıllar sonra girip bir foruma bakayım dedim oyun ile ilgili son gelişmeler hakkında durum nedir diye sende konuyu sormuşsun. Turgay ben seni hatırlıyorum ama nereden hatırlıyorum çıkaramadım malum nereden baksan 7 yıl oldu oyuna ve foruma girmeye Big Grin

By NyAnKieS

Senin Marka Olduğun Yerde Etiketi Ben Koyarım.

[Resim: inan.png]

05-04-2020 08:13 PM
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  WARROCK CASH amiral34 0 1,369 02-15-2019 01:27 PM
Son Mesaj: amiral34
Star MarienWar - WARROCK PVP SERVER 2017 06ANIL06 2 3,268 01-03-2018 04:22 AM
Son Mesaj: TheConqueror
  Warrock Şirket Degişmi Vertigo Games İnceme Video (Vol3) TheConqueror 3 4,957 09-20-2017 06:05 PM
Son Mesaj: Volkan
  Warrock Şirket Degişimi (Vol2) TheConqueror 0 2,431 05-28-2017 12:30 AM
  Warrock Şirket Degişimi Elvada Nexon TheConqueror 0 2,465 05-28-2017 12:06 AM

İletişim | Warrock Türkiye / Ship Supply | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS Beslemesi
Ship Supply
Шип Сапплай